Kaderfuncties
Binnen de jeugd kennen we de volgende kaderfuncties/kaderleden:
- Trainer/coaches.
- Leider/teammanagers.
- Verzorger/begeleiders.
- Clubscheidsrechter/grensrechters.
- Coordinatoren/commissieleden.
KaderlidJe bent kaderlid als je bij VDZ een ‘officiële’ verenigingsfunctie vervult. Denk aan trainer, coach, leider, scheidsrechter, grensrechter of commissielid. Kaderleden worden bij VDZ en KNVB als ‘lid’ van VDZ geregistreerd. Kaderleden moeten beschikken over een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG). Als kaderlid ben je welkom bij alle activiteiten en heb je stemrecht in de Algemene ledenvergadering (ALV).
Handleiding JeugdkaderDe handleiding voor jeugdtrainer/coaches, leiders en teammanagers kun je hier raadplegen en downloaden:
Handleiding Jeugdkader 2022/2023. Je vindt verder veel informatie in de
Welkomstbrochure.
VDZ Voetbal Academie: opleiden van trainer/coachesHet opleiden en begeleiden van jeugdspelers is een vak. Dus ook het vak van voetbaltrainer en coach. Bij de VDZ Voetbal Academie maken we gebruik van professionals zoals Hoofd Opleiding, CIOS/HAN-studenten, Vitesse-trainers, KNVB-docenten en ervaren VDZ-trainer/coaches. Samen leiden ze vrijwilligers op tot trainer/coach. Denk aan de vaders en moeders die de trainingen of coaching verzorgen van de teams waarin hun eigen kinderen spelen of aan oudere jeugdleden die fungeren als elftalleider bij de allerkleinsten of de eerste stappen willen zetten in het trainersvak.
Word de beste trainer/coach die je kunt zijnIn onze voetbalopleiding kijken naar wat trainer/coaches nodig hebben om goed te kunnen functioneren. We stemmen de benodigde kwalificaties en vereiste opleidingen van trainer/coaches af op de leeftijdsfase en het spelniveau van het team. Ook in het opleiden van trainer/coaches zijn we ambitieus, dus hanteren we graag de slogan: ‘word de beste trainer/coach die je kunt zijn’.
Uitgangspunten trainer/coachopleidingVoor de opleiding van onze eigen trainer/coaches hanteren we de volgende uitgangspunten:
- Gekwalificeerde opleiders .
- Train-de-trainer.
- Leren door te doen.
- Coaching en begeleiding op het veld.
- Eigen opleidingsprogramma’s en van KNVB en andere partners.
Gekwalificeerde opleidersHet opleiden van trainer/coaches gebeurt bij VDZ Voetbal Academie door:
- Hoofd Opleiding.
- Ervaren VDZ-trainer/coaches.
- Opleiders van samenwerkingspartners zoals CIOS/HAN, KNVB en Vitesse.
- Andere specialisten zoals pedagoog, sportfysiotherapeut en sportpsycholoog.
Gekwalificeerde trainersVDZ stelt hoge, maar wel realistische eisen aan haar trainer/coaches. Uitgangspunt is dat iedere jeugdspeler en ieder team een gekwalificeerde trainer/coach krijgt. Afgestemd op de leeftijdsfase en het spelniveau van het team.
VDZ werft zijn trainer/coaches onder:
- Ouders van jeugdleden.
- Oudere jeugdleden die jeugdtrainer willen worden.
- Seniorenleden die jeugdtrainer willen worden.
- Overige vrijwilligers die jeugdtrainer willen worden.
- Trainer/coaches van buiten VDZ.
Opleidingen voor trainer/coachesEen goede voetbalopleiding valt of staat met goede trainer/coaches. Zij leiden onze jeugdspelers op. VDZ heeft verschillende opleidingen voor beginnende en meer ervaren trainer/coaches:
- Informatiebijeenkomst jeugdkader.
- Instructiebijeenkomst beginnende trainers.
- Interne keeperstrainersopleiding.
- Interne jeugdtrainersopleiding.
- Vitesse-scholingsprogramma.
- KNVB-trainerscursussen.
Opleiden van leiders (teammanagers) en andere begeleidersNaast tientallen trainer/coaches hebben we ook te maken met leiders (teammanagers), sportverzorgers en andere begeleiders. Voor deze functies/rollen zijn aparte informatiebijeenkomsten, cursussen en instructies beschikbaar.
ScheidrechtersacademieVoor het werven, opleiden en begeleiden van clubscheidsrechters en grensrechters heeft VDZ de Scheidsrechtersacademie.
Meer informatie
Neem voor meer informatie contact op met Hoofd Opleiding via hjo@vdz-arnhem.nl.